Mladá Boleslav

Průměrné hodnocení: 2.9 (Počet hodnocení: 3972)

Novinky z hřiště Mladá Boleslav

Vážené golfistky, vážení golfisté, hrajeme ve státní svátek za všednodenní fee! Turnaj je otevřený všem. Letošní série navazuje na oblíbené turnaje z Golfcourses tour, které pod...
Vydáno: 22.Dub.2018 Lokalita: Středočeský kraj Golfové hřiště: Mladá Boleslav Autor: Jan Košťál
Kdo nehrajete "Bolku" pravidelně, ale třeba jen jedenkrát za rok, můžete být zaskočeni několika změnami, které zjistíte, až když se Vás bezprostředně začnou týkat. Dodnes totiž nejsou, bohužel,...
Vydáno: 27.Črv.2014 Lokalita: Středočeský kraj Golfové hřiště: Mladá Boleslav Autor: golfcourses-cz
Hřiště v Mladé Boleslavi zaznamenalo v poslední době několik změn. Jak na hřišti, tak v zázemí. K těm nejvýraznějším patří...
Vydáno: 06.Črv.2013 Lokalita: Středočeský kraj Golfové hřiště: Mladá Boleslav Autor: golfcourses-cz
Golfový klub v Mladé Boleslavi rozjel turnaje pro golfové nováčky. Prvním z nich na tréninkové devítijamkové akademii bylo...
Vydáno: 07.Srp.2011 Lokalita: Středočeský kraj Golfové hřiště: Mladá Boleslav Autor: golfcourses-cz
O víkendu patřilo mistrovské hřiště Sand Martin´s Holes na Golfu Mladá Boleslav českým golfovým nadějím, které změřily své s...
Vydáno: 08.Črv.2011 Lokalita: Středočeský kraj Golfové hřiště: Mladá Boleslav Autor: golfcourses-cz

Stránky

Stránky

Seznam jamek:

 

Zde si najdete cestu na hřiště v Mladé Boleslavi  ať pojedete odkudkoliv. 

Golf Mladá Boleslav
Adresa:  Michalovice 72, 293 01 Mladá Boleslav
Recepce: +420 739 456 992, +420 326 327 272

Golf Mladá Boleslav - QR kód

Ke stažení:
PřílohaVelikost
PDF icon Ceník166.16 KB
PDF icon Skore karta2.91 MB
PDF icon EGA HCP347.97 KB
PDF icon Pin pozice475.75 KB

MÍSTNÍ PRAVIDLA

 
1. Hranice hřiště (pravidlo 27)
hranice hřiště tvoří oplocení hřiště nebo spojnice bílých kolíků, popř. bílé čáry; vnitřní hranice hřiště na jamkách  č. 9 a č. 11 vpravo platí jen pro hru na těchto jamkách
 
2. Vodní překážky, resp. podélné vodní překážky (pravidlo 26)
jsou značeny žlutými, resp. červenými kolíky nebo čarami
 
3. Biozóny
značené žlutými, resp. červenými kolíky s černým pruhem jsou považovány za vodní překážky, resp. podélné vodní překážky, do kterých jsou vstup a hra z nich zakázány. Podrobnosti viz Pravidla golfu, Dodatek I, Část B, Odstavec 2
 
4. Dropovací zóny
 jsou definovány jako pravoúhlé plochy o délce dvou holí, jejichž přední a postranní okraje určuje vnější obrys dvou k tomu určených značek (obdobně jako pro odpaliště). Jestliže míč je ve vodní překážce nebo je známo či prakticky jisté, že míč, který nebyl nalezen nebo není dosažitelný, je ve vodní překážce, hráč může:
a)       postupovat podle pravidla 26
b)       jako další možnost s trestem jedné rány spustit míč v dropovací zóně
Dropovací zóny jsou vyznačeny na následujících jamkách:
a)       č. 14 pro biozónu značenou jako vodní překážka
b)       č. 17 pro vodní překážku u grýnu. Výjimka: hráč nemůže využít dropovací zónu, pokud míč naposledy překročil tu neostrovní část hranice vodní překážky, která je označena jako podélná vodní překážka
Podrobnosti ohledně spuštění míče viz Pravidla golfu, Dodatek I, Část B, Odstavec 8
 
5. Půda v opravě (pravidlo 25)
je označena modrými kolíky nebo modrými či bílými čarami.
 
6. Nepohyblivé závady (pravidlo 24-2):
a.       všechny informační a směrové tabule a reklamní billboardy
b.     autové kolíky vnitřních autů při hře na jiných jamkách než č. 9 a č. 11
c.       všechny součásti zavlažovací a odvodňovací soustavy (sprinklery, ventilové boxy, povrchové drenáže, odvodňovací kanály)
d.     všechny kolíky a upínací lanka u nově vysazených stromků
e.      všechny lavičky, odpadkové koše, myčky míčů
f.       elektrické boxy na jamkách č. 7, 11, 12, 15 a 18
 
7. Pohyblivé závady (pravidlo 24-1)
a.       kameny v bunkrech
b.       všechny distanční kolíky na hřišti 
c.       kolíky označující vodní překážky a půdu v opravě
d.      značky vyznačující dropovací zóny
 
8. Mladé stromky
označené modrou značkou jsou chráněny. Překáží-li stromek nebo jeho bezprostřední obryté okolí upravené mulčovací
kůrou hráči v postoji nebo v prostoru zamýšleného švihu, hráč musí míč zvednout a beztrestně spustit v souladu s postupem předepsaným Pravidlem 24-2b (Nepohyblivá závada).
 
Trest za porušení Místních pravidel:
hra na rány - 2 trestné rány
hra na jamky - ztráta jamky
 
 
Video

 

 MLADÁ BOLESLAV ŠOKUJE DÉLKOU

Dlouhé. Sakra dlouhé. Osmnáctijamkové hřiště Sand Martin´s Holes u Mladé Boleslavi šokuje rozměry. Tedy hlavně jamka číslo patnáct, která je se svými 652 metry nejdelší jamkou v České republice.
 
Kde hřiště leží?
Areál leží u města Mladá Boleslav (ve čtvrti Michalovice). Je velmi dobře dosažitelný z Prahy. Z dálnice R10 Praha – Liberec odbočte na sjezdu č. 46 Mladá Boleslav, Kosmonosy, Průmyslová zóna. Poté jeďte po silnici č. 1/38 směr Česká Lípa. Směr příjezdu na hřiště je dále značen cedulemi.
Golf Club Mladá Boleslav působí od března roku 2007. Samotné hřiště bylo otevřeno v srpnu téhož roku.
 
Kdy vzniklo?
Výtvor z dílny společnosti Golfer leží na jedné velké placce. Najdete na ní mistrovské plně zavlažované osmnáctijamkové hřiště Sand Martin´s Holes (par 72, 5056 metrů z červených a 6032 metrů z bílých odpališť) a devítijamkovou akademii.
 
Co vás tady čeká?
O délce již řeč byla. Také tu většinou hodně fouká vítr. Bohužel když duje od skládky, na hřišti to nepříjemně páchne, na což si stěžují mnozí hráči.
Žádné velké záludnosti tady nečekejte. Autů je tu poskromnu, takže když ránu zatáhnete, dá se hrát často i z vedlejší ferveje. Proto se zde dobře snižuje hendikep, tedy pokud nemáte problém s onou délkou.
Jelikož na hřišti nejsou téměř žádné stromy, v létě se není kde schovat před žhnoucím sluníčkem. Takže se raději pořádně namažte ochranným krémem.
 
Nejhezčí jamky?
Čtvrtá jamka je nejdelším a nejtěžším čtyřparem na hřišti. Dogleg se točí doprava, fervej se svažuje zleva doprava. Dvanáctka má naopak nejméně metrů, ale za to dokáže vystrašit. Po její celé levé straně hrozí voda. Pokud zasáhnete první ranou green, nečeká vás žádná pohoda. Jamkoviště patří největším na hřišti a špatně se čte.
Krásou oplývá i další třípar – čtrnáctka. Hraje se přes rokli. Hned po ní přichází totální maratón. Patnáctá jamka, o které již byla řeč v úvodu. Jestli chcete na nejdelší jamce skórovat, musíte zahrát tři přesné a dlouhé rány. Vlevo dráhy je out, green je obtížný a kolem něj samý písek. Docela nářez.
 
Ostatní vyžití?
Pokud golf nehrajete, nevadí. Můžete si ho vyzkoušet na devítijamkové, plně osvětlené akademii. A ostatní vyžití? Je toho tu dost. Rozlehlá klubovna poskytuje veškeré potřebné zázemí a nabízí nepřeberné možnosti relaxace a odpočinku. Restaurace s letní terasou (krásný výhled na odpaliště jamek 1, 10 a greeny 9 a 18)
a barem nabízí českou kuchyni a speciality na lávovém grilu. Dále wellness centrum, dětský koutek, 3 špičkové golfové simulátory, konferenční prostory.
 
Golf Mladá Boleslav
Adresa: Michalovice 72, 293 01 Mladá Boleslav
GPS: 50°26'3.87"N 14°53'16.06"E
Otevřeno:
Počet jamek: 18, PAR 72
Délka hřiště: bílá 6530 metrů, žlutá 6032 metrů, červená 5349 metrů, modrá 5056 metrů
Recepce: +420 739 456 992, +420 326 327 272, email: recepce@golfmladaboleslav.cz,
 
Služby: bezbariérový přístup, cvičný bunker, dětský koutek, driving range, golfové kurzy, indoor putting green, klubové prostory, krytá odpaliště u driving range, osvětlená odpaliště u driving range, outdoor chipping green, outdoor putting green, pro shop, půjčovna golfových holí, půjčovna motorových vozíků, půjčovna ručních vozíků, sprcha, šatna, trenér.