Mnich

Průměrné hodnocení: 2.9 (Počet hodnocení: 2716)

Novinky z hřiště Mnich

Třetí turnaj letošního Golfu pro Leontinku předčasně ukončil vytrvalý déšť. Hrálo se poslední prázdninový den 31.8.2012 v ...
Vydáno: 04.Zář.2012 Lokalita: Jihočeský kraj Golfové hřiště: Mnich Autor: golfcourses-cz

Seznam jamek:

Golf course Mnich

Golf course Nová Bystřice

 

Zde si najdete cestu do areálu Golf Resort Monachus pojedete odkudkoliv. Pokud kliknete na "Zobrazit na Mapy.cz", můžete si zadat trasu.

Golf Mnich

Adresa : Mnich 811, 378 33 Nová Bystřice

recepce: +420 602 130 905

e-mail: info@golfmonachus.cz

web: www.golfmonachus.cz

GPS: N 49°0.75602', E 15°5.48505'

Golf Mnich QR kód

 

 

Srážky, teplota - aktuální stav a předpověď:

Green fee 18 jamek
Pondělí až čtvrtek 1.200
Pátek, sobota, neděle, svátky  1.700
Pondělí až čtvrtek - Nová Bystřice 500
Pátek, sobota, neděle, svátky - Nová Bystřice 700
Green fee 9 jamek
Pondělí až neděle 900
Pondělí až čtvrtek - Nová Bystřice 350
Pátek, sobota, neděle, svátky - Nová Bystřice 450
Cvičné plochy
Akademie  350 / 450
driving range, putting a chipping green zdarma
Půjčovné
Míčkový automat 40 míčků  50
Elektro vozík (e-cart) - 18 jamek 800
Elektro vozík (e-cart) - 9 jamek 400
Trolley ruční  200
Golfová hůl – 1 kus  50
Golfová sada – půlset s bagem 150

 

Video

 

 

MNICH

LÁSKA NA PRVNÍ POHLED

 
Když tohle hřiště architekti - bratři Günter a Gernot Hauserové - projektovali, radili se možná na místech nadpozemských. Podobně božsky jako Mnich totiž musí vypadat »plácek« v golfovém nebi. Zavítejte na jedno z nejdelších hřišť u nás, nebudete litovat!
 
Kde hřiště leží?
Mnich je součástí Golf Resortu Monachus. Razí tady heslo: Run away from town, play golf, neboli Uteč z města, hraj golf. A přesně to při návštěvě areálu nacházejícího se v přírodní rezervaci Česká Kanada zažijete. Jak se sem dostanete? Po příjezdu od Jindřichova Hradce se v Nové Bystřici orientujte podle informačních tabulí.
 
Kdy vzniklo?
GC Mnich byl v roce 2001 přijat za řádného člena ČGF. Výstavba byla dokončena v roce 2004, kdy bylo hřiště i znormováno. Provoz kompletní osmnáctky byl slavnostně zahájen golfovou exhibicí Alexe Čejky, Markuse Briera, Jana Juhaniaka a Roberta Schovánka. Od května roku 2005 je areál v provozu i se zázemím klubovny.
 
Co vás tady čeká?
Osmnáctijamkové hřiště je do této krásné krajiny jako namalované. Vzrostlé lesy, bludné balvany, bublající potůčky, rybníky... Vypadá to, jako by zde bylo odjakživa. „Myslíme na přírodu, a proto jsme z vodních překážek udělali biotopy, aby nedocházelo k ničení břehů a porostů,“ popsal Martin Lukschal, manažer klubu Monachus.
Na co si dát při hře na Mnichu pozor? Hřiště si užijí zejména pořádní ranaři, neboť jeho délka se pohybuje kolem šesti kilometrů. Na některých jamkách se ale driver nedoporučuje, za nepřesné rány vás hřiště krutě potrestá.
Hned »za rohem« je k mání devítijamkové hřiště Nová Bystřice, první veřejné hřiště u nás. A aby toho nebylo málo, pár metrů jižněji leží za rakouskými hranicemi sousední GolfResort Haugschlag (36 jamek).
 
Nejhezčí jamky?
Mezi nejoblíbenější patří jedenáctá jamka. Čtyřpar dlouhý 350 metrů. Ze začátku je na ní les po levé straně, po 180 metrech naopak na pravé. Green je v kopci a navíc jeho přední hranu chrání dva bunkery. Žádná sranda. Pokud tak na třinácté jamce Mnichu přeženete příhru na green, vemte si s sebou raději občanku či pas, míček najdete až v zahraničí.
 
Ostatní vyžití?
Návštěvu této lokality si však užijí i ti, co golfu přímo nehoví. Je tu prostě nádherně. Pěkné zázemí, restaurace, v okolí cyklostezky, místa na romantické procházky, či luxusní ubytování. To se vyplatí hlavně golfistům. „Hráči si mohou v Oboře GolfVillage pronajmout bungalov nebo vilu a dostanou dvacetiprocentní slevu na hřiště,“ dodal Lukschal.
Tenhle kraj si prostě zamilujete, uvidíte.
 
Hřiště Mnich
Adresa: Mnich 811, 378 33 Nová Bystřice,
Česká republika
GPS: N 49° 0' 46'' E 15° 5' 30''
Otevřeno: srpen 2004
Počet jamek: 18, par 73
Délka hřiště: bílá 6177 metrů, žlutá 5955 metrů, červená 5414 metrů.
Head Pro: Tomáš Kamas
 
Další služby: caddies, cvičný bunkr, driving range, golfové kurzy, klubové prostory, outdoor putting green, pro shop, půjčovna golfových holí, půjčovna motorových vozíků, půjčovna ručních vozíků, sprcha, šatna, trenér.

 

Novinky

I letos si ve Mstěticích připravili prázdninovou nabídku zvýhodněných her a dalších akcí. Malou ochutnávkou je například Sunset fee za 790,-Kč, dítě za 1,-Kč při doprovodu držitele Prague Golf Card, sleva 30% pro hosta člena GCM a nebo koš míčků na driving...
Vydáno: 29.06.2020 Lokalita: Středočeský kraj Golfové hřiště: Mstětice
Hřiště s dlouhou tradicí, která na každého golfistu zapůsobí jak ve virtuálním světě neboli v podobě webových stránek klubu, tak při vstupu do klubovny a následně i na hřiště.  Každého golfistu i negolfistu zde přivítá velmi příjemné prostředí s...
Vydáno: 29.06.2020 Lokalita: Vysočina Golfové hřiště: Svratka
Golfové hřiště Dobrouč se rozkládá nedaleko Ústí nad Orlicí v Orlických horách a je precizně zasazeno do malebné krajiny. Rodinný projekt dospěl k závěru a stojí před námi krásné 18 jamkové hřiště z pera Jakuba Červenky, se kterým jsme, nejen o Dobrouči,...
Vydáno: 27.06.2020 Lokalita: Pardubický kraj Golfové hřiště: Dolní Dobrouč
Golf Academy Mstětice pořádá o letních prázdninách PŘÍMĚSTKÉ TÁBORY pro děti. Více informací na academy@golfmstetice.cz
Vydáno: 21.06.2020 Lokalita: Středočeský kraj Golfové hřiště: Mstětice
Tak jako bájný Fénix i hřiště na Štiříně doslova vstalo z popela a kvalita místních greenu, odpališť a fairwayí je na takové úrovni, na které za dlouhé roky, co jsem zde členem, snad nikdy nebylo. Bože! Konečně kompletně vymizely ty zelené rohože...
Vydáno: 18.06.2020 Lokalita: Středočeský kraj Golfové hřiště: Štiřín
Poté co byla v roce 2017 zavřena Nová Amerika se všichni báli, které hřiště bude další na řadě, po třech letech je to tu, končí devítijamkové hřiště Klášter Teplá v Karlovarském kraji. Tuto smutnou zprávu se můžete dočíst na webových stránkách hřiště,...
Vydáno: 26.05.2020 Lokalita: Karlovarský kraj Golfové hřiště: Teplá
Od úterý 28.4. rozšiřujeme naše HAPPY HOURS o "Úterní partičku".   K již zavedenému Twillight fee, kdy každý den po 16 hodině můžete hrát se slevou 50%, nabízíme každé úterý hru na 18 jamek za 490 kč.      
Vydáno: 29.04.2020 Lokalita: Liberecký kraj Golfové hřiště: Malevil
Vážení členové Ringhoffer Golf Clubu, rád bych Vás informoval o termínu otevření golfového hřiště ve Štiříně.   Počasí se ze zimy přehouplo ze dne na den do léta, a tak je čas Vám sdělit jaká je situaci na hřišti. Jak jistě všichni víte vichřice...
Vydáno: 10.04.2020 Lokalita: Středočeský kraj Golfové hřiště: Štiřín

Stránky

Stránky