V HAUGSCHLAGU VEDE PO PRVNÍM KOLE PABLO HOJAS

Novinky z Haugschlag

PILSNER URQUELL CZECH PGA TOUR 2010

V HAUGSCHLAGU VEDE PO PRVNÍM KOLE PABLO HOJAS

 
-          v Haugschlagu se hraje původní hřiště Waldviertel
-          nejlepší úvodní kolo předvedl Španěl Hojas
-          Lukáš Tintěra ztrácí na druhém místě jednu ránu
 
 

Nejprestižnější golfová série ve střední Evropě Pilsner Urquell Czech PGA Tour pokračuje předposledním turnajem sezóny. Ve známém resortu v Haugschlagu jsou k dispozici dvě osmnáctijamková hřiště špičkových parametrů. Pro International MOKOV Pro-Am 2010 bylo vybráno původní hřiště Waldviertel, které je pojmenované podle oblasti, kde Haugschlag leží. Haugschlag všechny přivítal ideálním počasím a perfektně připraveným hřištěm. Jamky jsou vesměs umístěny na loukách mezi lesy a vyznačují se úzkými fervejemi. 

V prvním kole si nejlépe vedl Pablo Hojas ze Španělska. Jeho skvělé kolo předznamenala už situace na první jamce, kde se druhou ranou ocitl v hustém roští. Dokázal se ale úžasně vyhrát a z ferveje putterem poslat míček do jamky. Výtečný výkon podával i v dalším průběhu prvního kola a nakonec se jako jediný dostal pod 70 ran. Hojas zahrál 69 (-3) a vede s náskokem jednoho úderu.

 
Za Hojasem je druhý Lukáš Tintěra. Mladý hráč z Karlových Varů vstupoval do turnaje hned v zahajovacím flightu a hru si náležitě užíval. Dobrou náladou mohl hýřit po celých osmnáct jamek, protože na úvod turnaje zahrál výborných 70 ran. Se skóre -2 se usadil hned za lídrem turnaje a zítra bude útočit na premiérový titul mezi profesionály.
 
Nejvíce na Hojase a  Tintěru dotíral Lukáš Lizánek, když se dlouhou dobu držel také na skóre -2. Vítěze z Waidhofenu ale právě v době, kdy byl na -2, zradil drive na 17. jamce, který poslal do vodní překážky. Lizánek musel dropovat, čímž připočítával trestnou ránu. Na jamce nakonec zahrál bogey. Tím ztratil jednu ránu, která navýšila jeho ztrátu na vedoucího Hojase na dva údery.

Výsledek 71 zajistil stejnou pozici jako Lizánkovi nejlepšímu z Rakušanů. Christoph Bausek téměř neomylně zasahoval greeny a i on bude zítra atakovat první příčku.

 
Z turnaje se na poslední chvíli museli omluvit Marek Nový, Petr Skopový a Michael Welch. Všichni tři hráli poslední kolo kvalifikační školy v německém Fleesensee, které se kvůli špatnému počasí protáhlo až do soboty. Z toho důvodu neměli možnost včas se ze severu Německa přesunout do resortu na česko-rakouském pomezí.
 
PILSNER URQUELL CZECH PGA TOUR 2010
INTERNATIONAL MOKOV PRO-AM 2010

1. KOLO – VÝSLEDKY
1.            Pablo HOJAS                     69 (-3)

2.            Lukáš TINTĚRA                 70 (-2)
3.            Lukáš LIZÁNEK                  71 (-1)
               Christoph BAUSEK         
               
 
DALŠÍ PROGRAM TURNAJE:
neděle 19. 9.                    
2. kolo 1+1 na 18 jamek / double tee – double start (ráno, odpoledne)           


MÉDIA
I v letošní sezóně se Pilsner Urquell Czech PGA Tour objeví na televizních obrazovkách. Sestřihy ze všech turnajů série vysílají stanice Nova Sport a Z1.
Na stránkách

www.czechpgatour.cz naleznte podrobné informace o turnajích, výsledky, zajímavosti, rozhovory a také profily jednotlivých hráčů.
 

 Poznámka: autor textu i fotografií - FREEDRIVE

Vydáno: 19.Zář.2010 Lokalita: Rakousko / Austria Golfové hřiště: Haugschlag Autor: golfcourses-cz