Sokolovské finále pro Matuše

Novinky z Sokolov

V Sokolově skončil šestý turnaj CZECH PGA MASTERS 2012 série PILSNER URQUELL CZECH PGA TOUR 2012. Stanislav Matuš si po 66 ranách vynutil play-off, ve kterém zdolal Filipa Mrůzka na 3. jamce rozehrávky. Matuš tak vyhrál svůj druhý turnaj v sezóně.

Czech PGA Masters nabídlo v závěrečném kole mimořádně dramatický průběh a nervy drásající rozehrávku o turnajový titul. Vůbec poprvé v sezóně Pilsner Urquell Czech PGA Tour se rozhodovalo až v play-off. O cennou trofej usilovali lídr po prvním dnu Filip Mrůzek a Stanislav Matuš, který ztrácel před startem druhého kola pět ran.

Stanislav Matuš přijel do Sokolova přímo z turnaje EPD Tour Bad Waldsee Classic v Německu, kde dohrál ve středu odpoledne. Druhé kolo na západě Čech vyšlo profesionálovi z Dýšiny naprosto fantasticky, a to i přes bogey na druhé jamce. Jenže pak se rozjel k parádní jízdě a nasázel celkem sedm birdie. Tím se Matuš dostal na výtečných 66 ran a celkové skóre -1. V klubovně pak čekal, jak dohraje Filip Mrůzek. Před poslední jamkou vedl Mrůzek o ránu právě před Matušem, ale jeho drajv skončil vlevo mezi malými stromky a zapsal bogey. I Filip Mrůzek dosáhl v součtu výsledku -1 a vítěze musela určit rozehrávka.

Pro play-off byla určena jamka č. 18 a nakonec se musela hrát třikrát. Poprvé se oba hráči ocitli po drajvu v bunkeru a Matuš přehrál green o 30 metrů. Mrůzek se naopak vyhrál z bunkeru na green. Matuš se zachránil vynikající ranou, po níž dohrál do paru, který si připsal i Mrůzek. Na druhé jamce play-off předvedl Mrůzek famózní drajv, který skončil až na greenu. Matuš zahrál výborný úder z bunkeru a jedním patem si došel pro birdie. Filip Mrůzek potřeboval na birdie dva paty a play-off pokračovalo. Mrůzek chyboval, když drajv poslal do autu a tím získal Matuš výhodu. I přes dva údery z bunkeru hrál Stanislav Matuš bogey, které mu stačilo k turnajovému triumfu. „Na EPD Tour ani tady v prvním kole se mi nedařilo na greenech. Dnes jsem proto nechal putter hrát sám, dal jsem tomu volný průběh a najednou paty padaly, jak jsem potřeboval,“ okomentoval svůj výkon ve finálovém kole Stanislav Matuš.

Filip Mrůzek útočil na svůj třetí triumf v řadě, ale tentokrát našel svého přemožitele ve Stanislavu  Matušovi. Navíc se ani napočtvrté nepodařilo vedoucímu hráči pořadí Pilsner Urquell Czech PGA Tour proměnit vedení po prvním kole v prvenství. Filip Mrůzek vedl po zahajovací osmnáctce už na Kunětické Hoře, v Berouně i ve Skalici, ale ani jednou nedotáhl nadějně rozehraný turnaj k vítězství. Stejně tak i v Sokolově. „Vůbec to nevidím jako nějaký mentální problém. Do každého kola jdu s tím, že pokořím hřiště a mám čistou hlavu. Dnes mi u šesti patů chyběly doslova milimetry, ale určitě to není výmluva. S dnešním skóre -1 jsem spokojený, stejně jako s celou sezónou,“ řekl o turnaji Filip Mrůzek.

Stanislav Matuš se z titulu radoval podruhé v sezóně a celkově na Pilsner Urquell Czech PGA Tour počtvrté. Loni zvítězil na Tálích a v Karlových Varech, letos pak na Kunětické Hoře. Za prvenství na Czech PGA  Masters získal finanční prémii 85 tisíc korun.

VÝSLEDKY

1             Stanislav MATUŠ                             143 (77 + 66 )     -1

2             Filip MRŮZEK                                  143 (72 + 71)      -1

3             Peter ŠVAJLEN                                145 (76 + 69)      +1

4             Rudolf NECHANICKÝ                       149 (79 + 70)      +5

                Martin PŘÍHODA                             149 (76 + 73)      +5

                Štefan PÁLENÍK                              149 (75 + 74)      +5

                David KAPLAN

DALŠÍ TURNAJ: PGAC Stokeplay Championship – Karlovy Vary , 5.-7.8.2012

I v letošní sezóně se Pilsner Urquell Czech PGA Tour objeví na televizních obrazovkách. Sestřihy ze všech turnajů série vysílá stanice Nova Sport.

Pilsner Urquell Czech PGA Tour můžete detailně sledovat i na internetových stránkách www.czechpgatour.cz , které se věnují výhradně této sérii. Na stránkách jsou podrobné informace o turnajích, výsledky, zajímavosti, rozhovory a také profily jednotlivých hráčů i se všemi jejich výsledky na Pilsner Urquell PGA Tour v letech 2009 - 2012.

Autor TZ: Lenka Nikodýmová, Freedrive s.r.o. /  Fotografie: Martin Malý 

Vydáno: 21.Črv.2012 Lokalita: Karlovarský kraj Golfové hřiště: Sokolov Autor: golfcourses-cz