Příprava hřiště na Kunětické Hoře na sezónu je v plném proudu

Novinky z Kunětická Hora

Nastal čas na přesun z indorů a saun opět ven. Je to neuvěřitelné, ale počasí nám opravdu letos přeje a už i psinečky na greenech (které mají obecně pozdnější nástup do sezony) se začínají probouzet k životu. Délka slunečního svitu, teplota půdy a celkový průběh počasí nám v současnosti prodlužují sezonu zhruba o tři týdny, a proto se daří i příprava hřiště na sezonu.

Předpokládám, že ještě cca týden budou probíhat přípravné práce s částečně omezeným provozem a vstup do sezony, včetně plného růstu trav, může propuknout naplno.

V současnosti probíhaná ořezávka bunkerů, okrajů cestiček a pročištění drenáží, což jsou poslední nutné práce, krom běžného provozu. Technologická příprava hracích ploch nebude delší než zmíněný týden.

I nadále se v údržbě hřiště důsledně zaměřujeme na environmentální otázky a všechny technologické postupy jsou v souladu s ekologicky šetrnými přístupy ve všech ohledech. S pokračující sezonou se doufám bude výrazně zkvalitňovat hřiště, a proto bych Vám rád i jménem svých kolegů popřál krásnou sezonu 2014.

Ing. Michal Voigts
course manager, STK GCKH

Vydáno: 01.Dub.2014 Lokalita: Pardubický kraj Golfové hřiště: Kunětická Hora Autor: golfcourses-cz