Peter Hanson vyhrál druhý ročník Czech Open 2010

Novinky z Čeladná

Včerejší finále stálo za to v play-off byli hned tři hráči. Švéd Hanson, Ir Lawrie a Angličan Boyd. Všichni tři skončili po 72 jamkách s výsledkem -10. Pravda každý se k němu dostal trochu jinak, ale co jim to bylo platné. Z vítězství se radoval nakonec Švéd Hanso, který dokázal na druhé jamce rozehrávky proměnit sedmimetrák v birdie. Mohl si tak připsat druhé letošní vítězství ovšem s nejvyšším prize money, které bylo 333 tisíc eur.
Gary Boyd a Peter Lawrie se na špici neustále tlačili a místy to bylo velmi napínavé. Oblíbenec diváků Miguel Ángel Jiménez závěrečný den nezvládl a propadl se z druhého na sedmé místo.
V prvním ročníku Czech Open v rámci evropské série se radoval před šestnácti lety Petr-Ullrik Johansson (1994), loni vyhrál další krajan Oskar Henningsson.
Hanson přiznal, že poslední den byl jako na houpačce. "Jednu chvíli jsem se vrátil na minus jedenáct, ale pak zase přišly ztráty a do posledního míče bylo o co bojovat," uvedl po svém čtvrtém prvenství na evropském okruhu. Nakonec podle něj bylo ideální, že ihned po dohrání mohl jít na rozehrávku. Pauzu na odpočinek odmítl.
"Byl jsem na rozdíl od soupeřů v plném tempu, nevychladl jsem a to mi možná pomohlo, přestože před tím jsem se dost natrápil," řekl vítěz na tiskové konferenci. Pochvaloval si, jaký prožil na severu Moravy skvělý týden. A nejen kvůli tomu, že je nyní na pozici pro automatickou nominaci do výběru Evropy.
"Mám za sebou krásný týden, na turnaji všechno dokonale klapalo a my měli čas soustředit se na kvalitní hru. Podmínky hráčům jednoznačně pomáhaly," prohlásil pochvalně.
 
Autor textu: GolfPunk
 
Vydáno: 23.Srp.2010 Lokalita: Moravskoslezský kraj Golfové hřiště: Čeladná Autor: golfcourses-cz