Navštívili jsme Sedín

Novinky z Sedin

Sedín golf resort se nachází jen půl hodiny cesty z centra Bratislavy. Hřiště je dalším konkurentem pro již početnou oblast hřišť kolem hlavního města. Pro Čechy to také není daleko, z Brna jste na hřišti za necelé dvě hodiny. Z Prahy je hřiště lehce z ruky, ale doporučuji spojit hru s odehráním dalších hřišť v okolí.

Oblibu mezi golfisty si najde velice rychle. Krásné hřiště s parem 73, které je skvěle zasazené do místních lesů, doplňuje pár otevřenějších jamek, především na druhé devítce. Jamky se moc nepotkávají, často se ale kříží přechody, proto pečlivě sledujte ukazatele dalších jamek, hlavně mezi jamkami 10 a 11, kde je velmi jednoduché přejít na 17. jamku. Hřiště vyžaduje nezbytnou přesnost na lesních jamkách a délku na jamkách otevřených. Bombeři si moc hřiště neužijí, ideální taktika je se držet po fairway i za cenu kratších ran. Delší hráči mají zase výhodu ulehčení některých jamek hraním přes dogleg, kterých je na hřišti celkem 8. 

Před hrou se doporučuji pořádně rozcvičit. Skvělé tréninkové zázemí by byla škoda nevyužít. Na drivingu jsou nové míče značky Callaway, rozlehlý putting i chipping green. První jamky nejsou vůbec navržené na rozehrání a dají zabrat od prvního odpalu. Birdie karta bude pro hráče připravena až přístí rok, proto je dobré si pořádně prohlédout jamky předem na cedulích na jamkách. Nejhezčí jamky jsou určitě třípary na druhé devítce. Dvanáctka, celá hraná přes vodu, prověří hráče všech handicapů a sedmnáctka je postrach hráčů s velkým rozptylem, jamka je totiž celá obklopena stromy. Další zajímavou jamkou je devítka, relativně krátký pětipar může být lehkou jamkou nebo také noční můrou. Vše záleží na drivu. Po dobrém drivu stačí kratší železo přes vodu do greenu.

Hra v Sedíně Vás nepřipraví o celou výplatu. 18 jamek si můžete zahrát za 49 eur ve všední dny a za 65 eur o víkendu. Stav mladého hřiště je skvělý. Hřiště se úspěšně zařadilo mezi nejlepší hřiště na Slovensku. Zanedlouho zařadíme prezentaci tohoto hřiště na naše stránky.

Vydáno: 11.Črv.2017 Lokalita: Slovensko Golfové hřiště: Sedin Autor: Jan Košťál