Navštívili jsme Olšova Vrata

Novinky z Karlovy Vary

Minulý týden jsme navštívili známé hřiště v Karlových Varech. Žádné překvapení se nekonalo, hřište bylo skvělé, jako vždy. 

 
Hřiště Karlovy Vary - Olšova Vrata leží 6 km od Karlových Varů směrem na Prahu a láká hráče i z druhého konce republiky. Skvěle připravené hřiště je perlou Karlovarského kraje a oblíbili si ho hráči všech výkonností a kvalit. Hřiště je hojně navštěvované i zahraničními hráči, především z Německa.
 
Osmnáct jamek je vytvořeno v lesích a vyžadují velkou dávku přesnosti a sebedůvěry. Kopcovitý ráz hřiště přidává na obtížnosti, kombinace kopců a lesního prostředí dělá ze hřiště jedno z nejtěžších u nás. Není to hřiště pro ranaře, ale spíše přesné hráče, kteří hrají na jistotu rovné rány a nehrají driver na každém odpališti.
 
Nejvíce se vám vryje do paměti jamka č. 9, tento nepříliš dlouhý par 5 je nejužší jamkou na celém hřišti. Driver zde hrajou pouze sebedůvěřiví hráči. Na green v regulaci této krásné jamky vám stačí tři rány železem. 
Další krásnou jamkou je jamka č. 15, kde vás uchvátí především pohled z odpaliště. Drive z velkého převýšení letí velmi dlouho a je radost tuto ránu sledovat až do konce. 
Naopak nejtěžší jamky jsou jamky č. 4 a č. 5. Jamka č. 4 je velmi dlouhý par 3, který se hraje z kopce, ale bunker, voda a stromy dělají jamku obtížnou. Jamka č. 5 je složitá především z bílých odpališť, která jsou posunuta hodně daleko a z týčka musíte trefit pármetrovou mezeru mezi stromy. Obtížnost zvyšuje i fakt, že se drive hraje přes horizont a dopad míče není vidět.
 
Hřiště je ve skvělé kondici, i když nějaké chybky se zde najdou. Na jakém hřišti byste je však nenašli. Greeny jsou krásné a drží směr, fairwaye a odpaliště jsou místy suché nebo spálené, ale opravdu jen na pár místech a nekazí atmosféru celého hřiště.
 
Pro méně pohyblivé hráče určitě doporučuji si na hru půjčit buggy, která vám velmi ulehčí přesuny po hřišti.
Jedinou nevýhodou na tomto hřišti vidím v tom, že driving range a cvičné plochy jsou cca 1000m od klubovny, ale můžete na ně dojet autem ještě před příjezdem ke klubovně.
 
Po hře se nezapomeňte zastavit ve skvělé restauraci na kávu a něco dobrého. 
 
U přehledu hřiště jsme aktualizovali fotky a popisy jamek, doplnili birdie karty a pinpozice. Přehled hřiště najdete pod tímto odkazem: Karlovy Vary
Vydáno: 07.Srp.2017 Lokalita: Karlovarský kraj Golfové hřiště: Karlovy Vary Autor: Jan Košťál