Jak hraje Kestřany Otto Kallus?

Novinky z Písek

 V těchto dnech jsme doplnili u hřiště Písek-Kestřany fotografie jamek a jejich herní analýzu.

Analýzy jamek píší naši spolupracovníci, kteří mají hendikepy od 6 do 20. Při tom se snaží respektovat normu jamky, ale tak, že zohledňují i potřeby hry z pohledu hráčů se středními a vyššími HCP. Konkrétně herní analýzu hřiště Písek-Kestřany  psal náš kolega s HCP 20.
Proto nás zajímalo, jak by vypadala analýza hry popsaná někým, kdo má HCP vyšší. Úkolu se ujal náš přítel, režisér, herec a zapálený golfista Otto Kallus, s aktuálním HCP 32,6. Tady je jeho “herní vize”.
(U každé jamky je odkaz na její popis na našem webu, který, když na něj kliknete, se otevře vždy v novém okně.)
 

První jamka, par 5, klame tělem. Odpal je bez problémů, velké převýšení (25metrů!) vám přidá hodně na vzdálenosti. Pro delší hráče zde platí jednoznačně doporučení vzít si kratší hůl. Není problém dopálit až do rybníka pod kopcem. Já osobně nepatřím rozhodně k longhiterům, ale tady jsem trojkou dřevem odpálil bez problémů na hranici 260 metrů! Druhá rána už ale znamená komplikaci. Hlavně pro ty, kdo se bojí vody. Pravděpodobně budete hrát se založením "z kopce" do poměrně úzké fairwaye za vodou. Po překonání tohoto problému vám už nic nebrání ve skórování. Green je vcelku velký a zasáhnout ho by nemělo dělat problém ani hráčům s vyšším hcp. Pouze je třeba brát v potaz hranici hřiště vlevo a za greenem. Aut se týká jenom přetažených ran. Míče které vypadnou z greenu by autem ohroženy být neměly. 

Druhá jamka, dogleg doleva, par 4. Pálí se na úzkou fairway, takže tady platí pravidlo o "opatrné" hře. Nepřesné drajvy se ztratí v "džihádu" nalevo od fairwaye nebo vypadnou z kopce dolů napravo. Green sice není nijak velký, nicméně neskýtá žádná větší nebezpečí. Dostat se na něj druhou ranou je ale možná zbytečně velký risk. Výzva pro adrenalinové hráče...
 
Ani jamka č. 3 vám nedá odpočinout. Opět dogleg doleva. Longhiteři mají smůlu. Vysoké stromy a značná vzdálenost ohybu neumožňuje pálit na jamku. Nezbývá než si přihrát na výhled. Fairway ani tady nepatří k nejširším. Příjemné je, že slice doprava zde neznamená větší problém, protože nám pomůže sousední fairway. Levá strana je lemována vzrostlými stromy, za nimiž je cesta a opět “džihád” Najít zde míč po hooku je nemožné. Proto raději hrajte hned provizi. Hrdlo v ohybu je velmi úzké. Přesnost nadevše. Přihrávka do greenu je z mnoha úhlu "naslepo" a hraje se do kopce. Dopročuji ubrat minimálně jedno číslo hole.
Green má jednu výraznou terénní vlnu, takže záleží na navrtání jamky.
 
Jamka 4 je za odměnu. Velmi příjemný čtyřpar vyzývající ke skórování. Pálí se z kopce dolů s převýšením 23 (!) metry. Dostat se po drajvu na vzdálenost osmdesáti až padesáti metrů od greenu je snadné. Doporučuji vzít si delší železo. Jediné nebezpečí totiž představuje příčná vodní překážka po celé délce fairwaye. Dlohý drajv v ní může skončit a zbytečně vám vzít možnost dobrého výsledku. Při ráně do greenu je potřeba počítat s autem vlevo a za ním. Green je menší, ale bez vážnějších komplikací. Bunker před greenem nevypadá nebezpečně, ale písek v něm byl těžký a špatně hratelný.
 
Když se postavíte na odpaliště páté jamky, doglegu modelovaného podél jezera doprava, můžou se vám klidně rozklepat kolena. Voda nalevo, voda napravo a úzká fairway. Jakákoliv chyba je zde potrestána. Doporučuji volit raději kratší, ale přesnější rány a hrát při zdi. I Jim Furyk s takovou hrou dokázal vyhrát Fedex cup :-) Nebo můžete zkusit štěstí a drajvem dlouhým asi 250 metrů se dostat na dostřel k jamce a pokořit pětku eaglem... život je o řadě správných a špatných rozhodnutí. Když se dostanete za ohyb, zbývá jen závěrečná rána (až dvě) do greenu. Ten opět není nikterak velký a balonky, které se na něm neudrží mohou sjet do “džihádu” za ním. Naštěstí je ale označen červenými kolíky, takže pokud míček nenajdete, můžete dropovat. Provize se tedy hrát nemusí.
 
Ke skórování na šestce – krátkém tříparu - vám stačí jediné. Nebát se vody a zahrát vysokou a přesnou stopatnáctimetrovou ránu. Když se vám to podaří, nechte vozík klidně u odpaliště sedmičky a jděte si zapatovat na lehce čitelný green.
 
Odpal z jamky č. 7. by měl být dlouhý, vysoký, a mířit na pravou stranu. Pálíte do kopce s převýšením přes deset metrů. 210 metrů dlouhá rána do výhledu je proto pro většinu z nás z říše snů. Výhodou je luxusní prostor po pravé straně. Takže veškeré slice (pro praváky) způsobené přílišnou silou drajvu dolítnou do bezpečí široké fairwaye nebo nízko střiženého rafu.
Druhou ranou se snažte vyhnout příčné vodní překážce před greenem. Ten je z pohledu hry dost úzký, ale přetaženým ranám nehrozí žádné nebezpečí. Druhá a třetí rána směr green je navíc ohrožena vodou po levé straně fairwaye i greenu.
 
8.    8.Par 3,184m
Dlouhý třípar před koncem první devítky vyžaduje dlouhou a -jak jinak – přesnou ránu. Uhrát zde par není pro průměrného hrače nic snadného. Odpaluje se ale z vyvýšeného odpaliště, takže rozdíl zhruba tří výškových metrů jamku trochu zkracuje. Je třeba dát pozor na příliš dlouhou ránu, neboť za nevelkým greenem se míč těžko hledá i hraje. Nicméně pokud jej nenajdete, můžete si být jistí, že skončil v podélné vodní překážce a najít si místo na dropování. Doporučuji dlouhé železo, pokud ho nevlastníte tak hybrid.
 
Na závěr náročného pochodu terénními nerovnostmi první (z hlediska času však druhé) Kestřanské devítky vás čeká dlouhá jamka do kopce zpět ke klubovně. Uhrát ji v normě není nic obtížného, jen je třeba počítat s ranami do kopce. Rány směřující doleva se snadno ztratí v hustém porostu. Pravá strana je vlídnější. I když vám míč vypadne z fairwaye, máte ještě dostatek prostoru v podobě nízko střiženého rafu. Fairway teče doleva. Green není nijak obtížně dosažitelný a z pohledu hry je dostatečně dlouhý.
 
Druhá devítka je jako úplně jiné hřiště. Je starší a vyzrálejší. Také zábavnější. Zábava začíná krátkým a snadným tříparem. Překazit plány na skórování nebo na par vám může jen modelovaný green. Obzvláště po zapískování se jamka netrefuje nejlépe.
 
Tímto čtyřparem začíná pohádková procházka listnatým parkem. Snadno se vám přihodí, že zapomenete na golf a začnete se kochat. Ale zpět ke hře. Dostat se na green v regulaci představuje dvě dlouhé a přesné rány. Uprostřed fairwaye, zhruba sto metrů před greenem je shluk kamenů, který může dost potrápit hráče, kteří si druhou ranou “jen” přihrávají na dostřel. Navíc fairway teče zleva doprava, takže pozor na odskoky. Před greenem je nepříjemný bunker. Za ním máte ještě asi desetimetrový prostor k hranici hřiště, za kterou končí přetažené rány a sny o dobrém výsledku. Bunker za greenem tedy přetaženým ranám spíše dobře poslouží.
 
Dvanáctka skrývá jediné nebezpečí v podobě autu po celé levé straně fairwaye. Příčná voda na začátku nebezpečná není. Snad jen pro ty, kterým se hrubě nepodaří oddrajvovat.. Green nepůsobí při patování žádné větší problémy. Vlavo a za ním je aut a vpravo voda.
 
Zajímavá jamka. Jsou dvě varianty jak ji hrát. Pro delší hráče se nabízí možnost hrát před green, pro nás ostatní je ve hře jen příhra před vodu a druhá rána v klidu do greenu. Ten je opět vyvýšený a delší rány můžou skončit v lese za ním. Hranice hřiště v podobě neoblíbených bílých kolíků je opět vlevo a za greenem. Bunker před ním je dost nepříjemný. Musíte hrát silný bunkershot, který – když se nepovede – skončí v lese, potažmo v autu.
 
Další levotočivý dogleg s druhou ranou do kopce. Doporučení zní: přihrát si co nejlépe na výhled do velmi úzkého hrdla. Vlevo je aut a vpravo voda. Při ráně do greenu opět doporučuji vzít hůl a číslo až dvě nižší. Je totiž zase na kopci. Převýšení jamky činí 15 metrů.
 
Nepříliš krátký třípar s velkým převýšením, který opět přidává metry našim ranám. Jedinou obtíží může být vysoký strom vlevo, ale na green je možné hrát i kolem něj... Green je z pohledu hry úzký a za ním je voda. Bunkery před greenem mohou opět spíše dobře posloužit nepřesným drajvům.
 
Hezká jamka. Rovná, ale s vymodelovanou prohlubní uprostřed fairwaye. Dostat se druhou ranou na green není nemožné. Záleží na “abschlagu”. Vlevo je voda a později aut. Vpravo je pro druhou ránu ve hře voda.
 
Na sedmnáctce se můžete “vykoupat” Jamka je dlouhá 155 metrů a hraje se přes vodu. Pro ty, kteří si nevěří je tu jedna rada – za greenem za vodou je moře místa. Volte raději delší ránu než kratší. Jen prosím pozor na hráče na odpališti č. 18. Sám jsem tam byl ohrožen míčem z odpaliště této jamky z flightu za mnou. A to vzdálen přes padesát metrů od svého odpaliště! Navíc přes vodu nebylo slyšet žádné FORE!
 
Na závěr lehký pětipar. Dlouzí hráči hrají slepou ránu do zatáčky. Jde ale o zbytečný risk. U dvoustovkového kolíku se fairway zužuje do neskutečně úzkého pruhu. Vpravo aut, vlevo voda. Doporučuju si přihrát na výhled a jamku atakovat raději povedenou druhou ranou dřevem – pokud se snažíte o birdie. Pokud vám stačí regulace, není nijak nemožné být třetí na greenu. Ten je na mírném kopci, ale moc metrů to neubírá.

 

 

Novinky

I letos si ve Mstěticích připravili prázdninovou nabídku zvýhodněných her a dalších akcí. Malou ochutnávkou je například Sunset fee za 790,-Kč, dítě za 1,-Kč při doprovodu držitele Prague Golf Card, sleva 30% pro hosta člena GCM a nebo koš míčků na driving...
Vydáno: 29.06.2020 Lokalita: Středočeský kraj Golfové hřiště: Mstětice
Hřiště s dlouhou tradicí, která na každého golfistu zapůsobí jak ve virtuálním světě neboli v podobě webových stránek klubu, tak při vstupu do klubovny a následně i na hřiště.  Každého golfistu i negolfistu zde přivítá velmi příjemné prostředí s...
Vydáno: 29.06.2020 Lokalita: Vysočina Golfové hřiště: Svratka
Golfové hřiště Dobrouč se rozkládá nedaleko Ústí nad Orlicí v Orlických horách a je precizně zasazeno do malebné krajiny. Rodinný projekt dospěl k závěru a stojí před námi krásné 18 jamkové hřiště z pera Jakuba Červenky, se kterým jsme, nejen o Dobrouči,...
Vydáno: 27.06.2020 Lokalita: Pardubický kraj Golfové hřiště: Dolní Dobrouč
Golf Academy Mstětice pořádá o letních prázdninách PŘÍMĚSTKÉ TÁBORY pro děti. Více informací na academy@golfmstetice.cz
Vydáno: 21.06.2020 Lokalita: Středočeský kraj Golfové hřiště: Mstětice
Tak jako bájný Fénix i hřiště na Štiříně doslova vstalo z popela a kvalita místních greenu, odpališť a fairwayí je na takové úrovni, na které za dlouhé roky, co jsem zde členem, snad nikdy nebylo. Bože! Konečně kompletně vymizely ty zelené rohože...
Vydáno: 18.06.2020 Lokalita: Středočeský kraj Golfové hřiště: Štiřín
Poté co byla v roce 2017 zavřena Nová Amerika se všichni báli, které hřiště bude další na řadě, po třech letech je to tu, končí devítijamkové hřiště Klášter Teplá v Karlovarském kraji. Tuto smutnou zprávu se můžete dočíst na webových stránkách hřiště,...
Vydáno: 26.05.2020 Lokalita: Karlovarský kraj Golfové hřiště: Teplá
Od úterý 28.4. rozšiřujeme naše HAPPY HOURS o "Úterní partičku".   K již zavedenému Twillight fee, kdy každý den po 16 hodině můžete hrát se slevou 50%, nabízíme každé úterý hru na 18 jamek za 490 kč.      
Vydáno: 29.04.2020 Lokalita: Liberecký kraj Golfové hřiště: Malevil
Vážení členové Ringhoffer Golf Clubu, rád bych Vás informoval o termínu otevření golfového hřiště ve Štiříně.   Počasí se ze zimy přehouplo ze dne na den do léta, a tak je čas Vám sdělit jaká je situaci na hřišti. Jak jistě všichni víte vichřice...
Vydáno: 10.04.2020 Lokalita: Středočeský kraj Golfové hřiště: Štiřín

Stránky

Stránky

Vydáno: 01.Lis.2010 Lokalita: Jihočeský kraj Golfové hřiště: Písek Autor: golfcourses-cz