BMW PGA Championship 2013 má nejmladšího vítěze ve své historii

Novinky z München-Eichenried

Matteo Manassero až ve čtvrtém play-off na 18. jamce "West Course" zdolal angličana Simona Khana, když z původně tříčlenného "play-off" startovního pole hned při prvním rozstřelu odpadl skotský sympaťák Marc Warren.  Do druhého kola tedy postoupil Khan a Manassero. Vzájemný duel skončil nerozhodně (oba par), stejně tak třetí (oba birdie). Rozhodl až čtvrtý v pořadí. Vyhrál jej Manassero a vyhrál jej naprosto zaslouženě. Na rozdíl od Khana to byl on, kdo změnil strategii a na místo dřeva, tak jako to předvedl v prvních třech rozstřelech, vytáhl na odpališti osmnáctky driver. Získal tím oproti soupeři několik desítek metrů náskoku, takže druhou ránu hrál z výhodnější pozice a zasáhl green. Po druhých ranách nebylo o vítězi pochyb. Triumfoval Manassero, zahrál birdie, Khan nakonec skončil s bogey. 20letý Ital slavil vítězství.

Turnaj byl zajímavý mj. i tím, že za hranicí "cutu" zůstali takoví hráči jako McIlroy, McDowell, Donald, Poulter, Lawrie, Dyson, Rock a další.

Na druhou stranu - užasný finiš předvedl Jiménez, který i díky eaglu na poslední jamce, s celkovým skóre -9 zaostal o jedinou ránu za triem Manassero, Khan a Warren, a obsadil spolu s Canizaresem dělené 4. místo. 

Na obrázku je vidět green osmnáctky, která dle vyjádření většiny aktérů turnaje, byla připravena nejtěžším možným způsobem v historii konání BMW PGA Champion Chip

Ten, kdo měl možnost sledovat přenos na TV kanálu Golf Channel, jistě zaznamenal i zásadní neznalost komentátora při zdůvodňování toho, proč se Warren při prvním rozstřelu poté, co našel v lese svůj míč a prohlásil jej za nehratelný, odebral zpět na odpaliště, aby odehrál novou ránu (tedy se započtením jedné trestné). Hráč sice předtím hrál provizní míč, ten se však po nalezení původního míče dostal ze hry. Spekulace komentátora o tom, proč raději nehraje "provizi", když mu tak krásně leží na ferveji a proč se vrací na odpaliště, byly přinejmenším úsměvné. 

No, a pak se divte, že to na našich komerčních turnajích vypadá jak to vypadá...

Pokud se zajímáte o golf a nebojíte se tipnout vítěze, navštivte stránky bwin, kde Vám každá sázka může přinést štěstí. K tomu Vám jistě dopomohou jejich analýz i prognózy. Nikdy nesázejte pokud nemáte dostatečné informace.

Ale, my to tak neberem, že? (tato hláška je samozřejmě myšlena s nadsázkou a ti, co znají autora, vědí, o čem je řečwink)

Text: Dušan Houdek, fotografie v perexu a článku převzaty z www.bmw-golfsport.com

Vydáno: 27.Kvě.2013 Lokalita: Německo / Germany Golfové hřiště: München-Eichenried Autor: golfcourses-cz