Vyplatí se vám zajet si zahrát do Bohdanče?

Novinky z Lázně Bohdaneč

Golfové hřiště Lázně Bohdaneč je pro mnohé ještě velkou neznámou, někteří zde ještě nehráli nikdy, jiní před časem, když zde byla jenom jedna devítka. Co vás tedy na hřišti čeká?

Velice zjednodušeně, pro přiblížení těm, kteří hřiště ještě neznají, jej lze připodobnit k hřištím v Hluboké nad Vltavou nebo Poděbradům. Je rovinaté, jamky jsou  ve velké míře obklopeny březovými háji  a hlavně, je tu hodně vodních překážek. Nejsou to žádné rozlehlé vodní plochy, spíše strouhy či tůně. Ale zato jich je dost. Snad právě proto sami bohdanečští s notnou dávkou nadsázky vyjádřili možné útrapy golfistů, zejména těch začínajících, formou letáku k akci „Hraj golf, změň život“, který je zároveň vytištěn na zadní straně skórekarty. Na první pohled nepříliš povzbudivé, co říkáte?

Ale o tom je golf! Každá hra chce svoje, něco jiného je hrát v Mladé Boleslavi a něco jiného v Bohdanči. Na rozdíl od toho prvního hřiště si tady musíte často velice dobře zvážit, zda na té které jamce raději driver necháte v klidu a neodpálíte dřevem, hybridem nebo ještě lépe - dlouhým železem.

Suma sumárum – měli byste určitě zkusit si hřiště zahrát. Green fee na osmnáctku je ve všední dny 700 Kč a o víkendech a svátcích 900 Kč. Poměr „výkon/cena“ tedy určitě velice dobrý.

Bezmála před pěti měsíci, 1.5.2013, jsme se v rozhovoru ptali spolumajitele hřiště v Bohdanči , Jaromíra Pátka, na nejbližší cíle při zvelebování hřiště, které krátce před tím otevřelo druhou devítku.

Jako hlavní prioritu si tenkrát bohdanečští vytkli rekonstrukci a rozšíření odpališť, samozřejmě ruku v ruce s dolaďováním ještě syrové, nově otevřené devítky.  

Pět měsíců je asi dostatečně dlouhá doba k tomu, abyste poznali, jestli „Jaromír Pátek a spol.“ dostáli svému příslibu. Zajímal nás hlavně názor golfistů, kteří hřiště absolvovali, což je v rámci objektivity  asi to nejlepší  řešení.

Své subjektivní pocity z právě absolvované hry, které jsme si dovolili redakčně významně zestručnit,  nám oslovení sdělili bezprostředně po skončení zde konaného turnaje, v neděli 22. září.  

Igor H., HCP 17,8

Technické hřiště v hezkém prostředí. Vyžaduje používat při hře hlavu a hrát s pokorou.

 

Vladimír M., HCP 13,2

Velice pěkné, technické – překvapivě dobrá kvalita. Do Albatrossu tomu sice ještě hodně chybí J, ale při ceně fee, kterou tady za hru chtějí, je to dobrá volba.

Hana M., HCP 35,8

Pro mne poměrně těžké hřiště, ale ve velice pěkném prostředí.

Marek H., HCP 27,8

Hřiště se mně líbilo, užil jsem si to. Je dost technicky náročné.

 

Petr S., HCP 12,9

Hřiště jsem si chtěl vyzkoušet hlavně z pozice promotéra golfových turnajů. Jsem spokojen jak s hřištěm, tak zázemím. Uvažuji zde v příštím roce uspořádat turnaj.

Zdeněk P., HCP 18,9

Zjednodušeně řečeno, hřiště se mně moc líbí. Není jednoduché, ale je výzvou.

 

Jaroslav M., HCP 18,1, Zbyněk L., HCP 28,6, Jaroslav K., HCP 17,6 (všichni tři šli v jednom flightu a jejich názory se shodovaly, proto je uveřejňujeme jako názor společný)

Hřiště je výzvou, zapomeňte na bezhlavé drivování, jinak budete potrestání. Líbilo se nám, snad by bylo dobré zkontrolovat vzdálenosti u asi dvou odpališť. Nejsme si jisti, ale údaje nesouhlasily s tím, co jsme naměřili dálkoměrem (pozn.: konkrétní čísla jamek jsme předali správě hřiště k prověření)

 

Takže je to jen na vás, kdy si zajedete hřiště prověřit!

 

Novinky

Golf Club Poděbrady zahájil spolupráci s českým golfovým architektem Jakubem Červenkou (EIGCA) na postupné přestavbě tohoto významného československého golfového hřiště, které patří k nejstarším hřištím u nás. Projekt započal budováním nové jamky...
Vydáno: 02.11.2020 Lokalita: Středočeský kraj Golfové hřiště: Poděbrady
Nádherný golfový resort pyšnící se třemi devítijamkovými hřišti na úpatí slovenských Tater nedaleko Popradu, přichází s koncem sezóny s jedinečnou nabídkou golfových her pro příští rok. Využijete-li limitovanou nabídku, tak zcela jistě ušetříte a golfový...
Vydáno: 02.11.2020 Lokalita: Slovensko Golfové hřiště: Black Stork
Podzimní počasí a pandemická opatření nařízená vládou, golfu příliš nepřejí. Na Malevilu tomu však na vzdory přišli s jedinečnou příležitostí, se ještě před zazimováním výbavy zamyslet, zda by některý slunný den nestálo zato, ještě procházku po greenech...
Vydáno: 02.11.2020 Lokalita: Karlovarský kraj Golfové hřiště: Malevil
V Nedeľu 4.10.2020 sme boli súčasťou posledného turnaja dlhodobej súťaže 9 turnajov v troch kategóriách HCP + 9,4 - 11,4.; HCP  11,5 - 18,4;  HCP  18,5 - 54 s obmedzením 36 - Grand Prix Black Stork 2020. Od 24.5.2020 do 4.10.2020 sa každú druhú...
Vydáno: 12.10.2020 Lokalita: Slovensko Golfové hřiště: Black Stork
Stejně jako loni jsme i letos připravili pro obyvatele jižního Plzeňska - Kokšíňáky - golfové tréninky zdarma. S podporou nám nejbližších měst Spálené Poříčí a Blovice a pod záštitou České golfové federace a projektu...
Vydáno: 29.09.2020 Lokalita: Plzeňský kraj Golfové hřiště: Hořehledy
I letos si ve Mstěticích připravili prázdninovou nabídku zvýhodněných her a dalších akcí. Malou ochutnávkou je například Sunset fee za 790,-Kč, dítě za 1,-Kč při doprovodu držitele Prague Golf Card, sleva 30% pro hosta člena GCM a nebo koš míčků na driving...
Vydáno: 29.06.2020 Lokalita: Středočeský kraj Golfové hřiště: Mstětice
Hřiště s dlouhou tradicí, která na každého golfistu zapůsobí jak ve virtuálním světě neboli v podobě webových stránek klubu, tak při vstupu do klubovny a následně i na hřiště.  Každého golfistu i negolfistu zde přivítá velmi příjemné prostředí s...
Vydáno: 29.06.2020 Lokalita: Vysočina Golfové hřiště: Svratka
Golfové hřiště Dobrouč se rozkládá nedaleko Ústí nad Orlicí v Orlických horách a je precizně zasazeno do malebné krajiny. Rodinný projekt dospěl k závěru a stojí před námi krásné 18 jamkové hřiště z pera Jakuba Červenky, se kterým jsme, nejen o Dobrouči,...
Vydáno: 27.06.2020 Lokalita: Pardubický kraj Golfové hřiště: Dolní Dobrouč

Stránky

Stránky

Vydáno: 29.Zář.2013 Lokalita: Pardubický kraj Golfové hřiště: Lázně Bohdaneč Autor: golfcourses-cz