Štiřín

Průměrné hodnocení: 2.9 (Počet hodnocení: 3239)

Novinky z hřiště Štiřín

 
Vydáno: 04.Pro.2018 Lokalita: Středočeský kraj Golfové hřiště: Štiřín Autor: Jan Košťál
Zajímá Vás práce v golfovém prostředí Zámku Štiřín? Tato práce je stvořena přímo pro Vás. Na Štiříně hledají novou vedoucí sportovní recepce.
Vydáno: 25.Dub.2018 Lokalita: Středočeský kraj Golfové hřiště: Štiřín Autor: Jan Košťál
Přemýšlíte, kde se schovat před trvajícími arktickými mrazy? A co třeba na Štiříně? Máme pro Vás nabídku tří zahřívacích balíčků se svařákem, golfem nebo Whirlpoolem, stačí si jen vybrat...
Vydáno: 27.Úno.2018 Lokalita: Středočeský kraj Golfové hřiště: Štiřín Autor: Jan Košťál
Termín otevření golfového hřiště je stanoven na úterý 2.května 2017. V tomto termínu bude současně s otevřením hřiště obnoven provoz na driving range a samozřejmě i golfového proshopu...
Vydáno: 24.Dub.2017 Lokalita: Středočeský kraj Golfové hřiště: Štiřín Autor: admin
Vážení členové Ringhoffer Golf Clubu, rád bych Vás informoval o zahájení provozu golfového hřiště ve Štiříně. Golfové hřiště bude otevřeno od pátku 24. dubna 2015. Provozní doba zůstává stejná...
Vydáno: 22.Dub.2015 Lokalita: Středočeský kraj Golfové hřiště: Štiřín Autor: stirin

Stránky

Stránky

Seznam jamek:

Zde si najdete cestu na golf ve Štiřna ať pojedete odkudkoliv. 

Ringhoffer Golf Club
Adresa: Ringhofferova 711, Štiřín, 251 68 Kamenice
Sportovní recepce: tel./fax.: +420 255 736 551, tel.:+420 255 736 567, mobil: +420 727 951 799

Srážky, teplota - aktuální stav a předpověď:

Ke stažení:
PřílohaVelikost
PDF icon Score card847.73 KB
PDF icon Hrací handicap292.07 KB

 

 

 

Video

 

 

ŠTIŘÍN

ROMANTICKÉ MÍSTO V ANGLICKÉM PARKU

 
Máte rádi komorní prostředí plné zeleně, přírodních scenérií a romantické krásy , tak neváhejte a navštivte golfové hřiště Štiřín.
Kde hřiště leží:
Hřiště se nachází jihovýchodně asi 25 km od Prahy , odbočka z D1 na Velké Popovice. Štiřín je částí obce Kamenice.
Kdy vzniklo:
Historie golfu ve Štiříně sahá až do dvacátých let minulého století kdy Ringhofferové byli dlouholetými majiteli štiřínského zámku, ke kterému přiléhala obora o rozloze 240 hektarů. Golfové nadšení a zápal štiřínských byly poprvé významně oceněny 24.11.1931 na prvním zasedání golfového svazu Československé republiky, kde byl průmyslník pan baron František Ringhoffer zvolen prvním předsedou národního golfového svazu.První golfová soutěž, která později přerostla v celostátní přebor družstev, byla hrána od roku 1940 jako Ringhofferův pohár. Potom , bouřlivými válečnými a znárodňovacími událostmi , byla tradice štiřínského golfu na dlouhu přerušena. Dá se říci, že k obrovskému rozvoji dochází opět v roce 2003 a jsme svědky toho, že v dnešní době naleznete ve Štiříně překrásné, malebné, komorní golfové hřiště umístěné v anglickém zámeckém parku.
Co Vás tady čeká:
Jamek je devět, znichž čtyři jsou nově vybudované na nových pozemcích lesní obory a dvě jsou pozměněny. Vzhledem k tomu, že se hřiště nachází ve již zmíněném anglickém parku, fairwae jsou o něco užší, některé greeny jsou trochu menší , ale vše je velmi dobře udržované. Ve srovnání se světovými i domácími golfovými hřišti právě jeho umístění v anglickém zámeckém parku z něj činí unikát z hlediska krásy a dendrologických bohatostí okolního parku. Nejkrásnější je asi hra na jaře , kdy kvete 1200 rhododendrónů a 550 azalek, které lemují fairwee. Na hřišti se nachází i několik velmi vzácných stromů jako například na konci jamky č.9 roste převislý buk , který je starý cca 200 let.
Ke hřišti připadá budova postavena v moderním stylu Dům Atis, kde se nachází luxusní restaurace , golfová recepce , golf shop, indoor a wellnes centrum.
Nejhezčí jamky:
Hra na štiřínském golfovém hřišti není jednoduchá. Čeká na Vás spoustu nástrah, ale je ideální k nacvičení přesné kratší hry, která bude potom pro Vás na ostatních hřištích hračkou.
Vzhledem k tomu, že se u dvou jamek hraje přes docela velkou vodu ( jamka č. 4 a 9 ) i to bude pro Vás pocvičení se s psychikou. Nejkrásnější jamkou je jamka číslo 6, 296 m , par 4 jejíž green se nachází na polostrově ve vodní překážce. Patří mezi ty těžší jamky na hřišti. Ovšem tou úplně nejtěžší jamkou na hřišti je jamka číslo devět, dlouhá 516m, par 5 s jednou velkou vodní překážkou a končící u zámku, kde těsně za greenem roste dvěstě roků starý převislý buk.
 
Ostatní využití:
Komplexnost golfového areálu doplňuje driving range a indoorová hala s 2x Full Swing Golf simulátorem a putting greenem. Hala je o něco menší než jsme zvyklí z nově postavených zařízení,ale to vůbec není na škodu, protože o to máte víc soukromí při hře. Obsluha je prvotřídně zajištěna barem a restaurací, která se nachází hned vedle simulátorů.
K dispozici máte dále wellnes centrum, které můžete využít u příležitosti přenocování v zámeckém hotelu Štiřím, který se nachází hned vedle golfového hřiště.
Štiřín
Adresa: Ringhofferova 711, Štiřín, 251 68 Kamenice cca 25 km jihovýchodně od Prahy
GPS:
Otevřeno: od 1.5. do 31.10. od 8.00 hod do 20.00 hod. Vzhledem k počasí a rozdílné roční době může docházet k vyjímkám.
 Driving range:   - pondělí a úterý otevřeno až odpoledne od 13.00 hod.
                           - ostatní dny od 9.00 hod.
                           - konec provozní doby cca 19.00 hod. (výdej míčů do 18.30) - bude aktualizováno dle viditelnosti
Počet jamek: 9 jamek, Par 70
Délka hřiště: žlutá 4.656 m, červená 4.244 m
Sportovní recepce: tel./fax.: +420 255 736 551, tel.:+420 255 736 567
Další služby: indoor, putting green, pro shop, půjčovna holí, restaurace, parkoviště, wellnes centrum
 
S Liborem Štichou, prezidentem zde působícícho Ringoffer Golf Clubu, si můžete projít jamku po jamce: