Golf Club Pardubice - Lázně Bohdaneč

Golf Courses.cz - golfová hřiště

Výběr golfového hřiště

Hledat golfové hřiště

Přihlášení


Registrace Zapomenuté heslo

Translate Golf Courses.cz

Zasílání novinek

Zadejte e-mailovou adresu, na kterou chcete novinky zasílat. Zasílání můžete kdykoliv zrušit.


Inzerce

Golf v Abú Dhabi za neuvěřitelných 34.990 Kč
Pětidenní golfový pobyt v luxusním hotelu a tři kola golfu na špičkových hřištích včetně letenek!

NOVINKY

Anketa

Můj aktuální HCP je:

 
22%
 
29%
 
27%
 
22%
Celkem hlasů: 755

Jste pro, aby odpadla povinnost zkoušek na získání HCP?

 
29%
Celkem hlasů: 8036

Detail golfového hřiště Pardubice-Lázně Bohdaneč

 

 


LÁZNĚ BOHDANEČ
AREÁL ROZDĚLENÝ SILNICÍ
Díky mnoha vodním překážkám se zde nebudete nudit a ti zvás, kteří se nebudou pohybovat po fairway nemine komáří kousnutí. Ovšem pozor. Na místní plácek přijíždějí mraky spokojených golfistů – tohle hřiště totiž vybízí jak ke snadnému skórování tak těžkým trablšotům!
 
Kde hřiště leží?
Obec Lázně Bohdaneč se nachází severozápadně od Pardubic v polabské nížině. Samotné hřiště pak ve směru z Bohdanče na Staré Ždánice po silnici 333. Areál se nachází hned vedle této komunikace. Klubovna na levé straně, hřiště na pravé, což je místní zvláštností. Když jdete hrát, tak po přihlášení na recepci musíte přejít k odpališti první jamky právě tuhle silnici.
Kdy vzniklo?
Členové Golf Clubu Pardubice se dočkali místní devítky až v roce 2005. V blízké budoucnosti se počítá s výstavbou dalších devíti jamek!
Co vás tady čeká?
O tomhle hřišti se říká, že je milosrdné pro borce s vysokým handicapem a pro ty šikovnější naopak. Takže na své si zde přijde každý.
Voda nalevo, voda napravo, voda vepředu i vzadu, zespodu a často také z vrchu. No prostě vody je tu jako ve Finsku, a proto se zde výborně daří již zmíněné havěti.
Některým návštěvníkům vadí hluk ze sousedící silnice. Bývá tu opravdu velký provoz. Při drajvech na jedničce, či devítce okolo auto profrčí jen několik metrů od vás.
Nejhezčí jamky?
Lázně Bohdaneč jsou také placka bez jediného kopečku. Za to je tu hodně stromů. Zejména na trojce, tříparu dlouhém 136 metrů (ze žlutých) se můžete těšit na hodně úzký výhled na green lemovaný větvemi, které sráží míčky do vodní překážky.
Podobné podmínky čekejte i na šestce. To je vůbec asi nejhezčí a nejzajímavější jamka hřiště. Můžete na ní hrát před i za vodu a poté na jamkoviště. Nebo rovnou driverem až na green – ale taková rána je hodně riskantní. Za prvé jde o vzdálenost 258 metrů (ze žlutých) a za druhé pokud se vám úder nepovede, skončíte v lese, či ve vodě.
Na téhle jamce je vám prostě většinou psychicky nedobře. Dá se tady hodně ztratit, ale i hodně získat.
Ostatní vyžití?
Na klubovně si můžete dopřát rychlé občerstvení, ale žádné kulinářské speciality tu nečekejte. Na druhou stranu se zde budete cítit příjemně a vychutnávat pohodovou rodinnou atmosféru.
Jestli se bude cítit po hře hodně rozlámaní, tak využijte lázní orientovaných a na léčbu pohybového aparátu.
Tak přijeďte a repelent s sebou!
 
Lázně Bohdaneč  
Adresa: Lázně Bohdaneč
GPS: N50°5'2.1" E15°41'30.19"
Otevřeno: 2005
Počet jamek: 9 (18), PAR 36 (72)
Délka hřiště: Bílá 3057 (6114) metrů, 2927 (5854) metrů, 2702 (5404) metrů, 2520 (5040) metrů.
Cena green fee: 9 jamek - po až pá 400 Kč, víkendy a svátky 500 Kč, 18 jamek - po až pá 600 Kč, víkendy a svátky 800 Kč.
Recepce: + 420 602 617 718, + 420 466 435 800, +420 723 625 525, e-mail: gcpa@mybox.cz, web: www.gcpa.cz.
 
Další služby: golfové kurzy, klubové prostory, outdoor putting green, pro shop, půjčovna golfových holí, půjčovna ručních vozíků, šatna.